9mm Pistol
Dead Air Mojave 9
9mm suppressor

Manufacturer
MakeDead AirModelMojave 9Design Caliber9mmCountry of ManufactureUSA - TX
SCOUT REPORT
About this Suppressor
Sound Study Data
No Public Data Found
Check Price
Where to Buy
Full Specifications
Showing specs for: Mojave 9 Mojave 9
Features
| Caliber Range | 9mm |
| Backpressure | Hybrid |
| Hub Compatible | No |
| Included Mount | P Series Mount |
| Mount Removable | Yes |
| User Serviceable | No |
| Full-Auto Rated | No |
Construction
| Material | TITANIUM, Aluminum |
| Manufacturing Method | 3D Printed |
| Finish | Cerakote |
| Weight | 9.6 oz |
| Length | 7.64" |
| Outer Diameter | 1.405" |
Barrel Length Restrictions
Check with manufacturer for official barrel length restrictions.
| Caliber | Min. Barrel Length |
|---|
Reviews & Field Reports
Links above point to third-party sites. SilencerScout does not control their content and earns no affiliate commission from these review links.