7.62 Rifle
Combat Application Technologies Johnny Law
7.62 suppressor
No image available
Manufacturer
MakeCombat Application TechnologiesModelJohnny LawDesign Caliber7.62Country of ManufactureUSA
SCOUT REPORT
About this Suppressor
Sound Study Data
Check Price
Where to Buy
No retailers listed yet
Full Specifications
Showing specs for: Johnny Law HUB Ti
Features
| Caliber Range | 7.62 |
| Backpressure | Hybrid |
| Hub Compatible | No |
| Included Mount | 5/8x24 Direct Thread |
| Mount Removable | Yes |
| User Serviceable | No |
| Full-Auto Rated | No |
Construction
| Material | TITANIUM |
| Manufacturing Method | 3D Printed |
| Finish | Cerakote |
| Weight | 13.2 oz |
| Length | 8.2" |
| Outer Diameter | 1.75" |
Barrel Length Restrictions
Check with manufacturer for official barrel length restrictions.
| Caliber | Min. Barrel Length |
|---|
Reviews & Field Reports
Links above point to third-party sites. SilencerScout does not control their content and earns no affiliate commission from these review links.