7.62 Rifle
Otter Creek Labs Hydrogen
7.62 NATO suppressor

Manufacturer
MakeOtter Creek LabsModelHydrogenDesign Caliber7.62 NATOCountry of ManufactureUSA -KY
SCOUT REPORT
About this Suppressor
Sound Study Data
No Public Data Found
Check Price
Where to Buy
Full Specifications
Showing specs for: Hydrogen K
Features
| Caliber Range | 7.62 NATO |
| Backpressure | High |
| Hub Compatible | No |
| Included Mount | Direct Thread |
| Mount Removable | — |
| User Serviceable | No |
| Full-Auto Rated | No |
Construction
| Material | TITANIUM |
| Manufacturing Method | Welded |
| Finish | Cerakote |
| Weight | 6.7 oz |
| Length | 5" |
| Outer Diameter | 1.625" |
Barrel Length Restrictions
Check with manufacturer for official barrel length restrictions.
| Caliber | Min. Barrel Length |
|---|
Reviews & Field Reports
Links above point to third-party sites. SilencerScout does not control their content and earns no affiliate commission from these review links.