7.62 Rifle
Huxwrx Flow 762
7.62 NATO suppressor
No image available
Manufacturer
MakeHuxwrxModelFlow 762Design Caliber7.62 NATOCountry of ManufactureUSA - UT
SCOUT REPORT
About this Suppressor
Sound Study Data
No Public Data Found
Check Price
Where to Buy
No retailers listed yet
Full Specifications
Showing specs for: Flow 762
Features
| Caliber Range | 7.62 NATO |
| Backpressure | — |
| Hub Compatible | No |
| Included Mount | — |
| User Serviceable | No |
| Full-Auto Rated | No |
Construction
| Material | — |
| Manufacturing Method | — |
| Finish | — |
| Weight | 0 oz |
| Length | 0" |
| Outer Diameter | 0" |
Barrel Length Restrictions
Check with manufacturer for official barrel length restrictions.
| Caliber | Min. Barrel Length |
|---|
Reviews & Field Reports
Links above point to third-party sites. SilencerScout does not control their content and earns no affiliate commission from these review links.