.45 ACP
Huxwrx Flow 45m
9mm / 10mm / .45 ACP / .45-70 / .458 / 400 Legend suppressor

Manufacturer
MakeHuxwrxModelFlow 45mDesign Caliber9mm / 10mm / .45 ACP / .45-70 / .458 / 400 LegendCountry of ManufactureUSA - UT
SCOUT REPORT
About this Suppressor
Sound Study Data
No Public Data Found
Check Price
Where to Buy
Full Specifications
Showing specs for: Flow 45m Flow 45m
Features
| Caliber Range | 9mm / 10mm / .45 ACP / .45-70 / .458 / 400 Legend |
| Backpressure | Hybrid |
| Hub Compatible | No |
| Included Mount | .578x28 booster |
| Mount Removable | Yes |
| User Serviceable | No |
| Full-Auto Rated | No |
Construction
| Material | Titanium (Grade 23) |
| Manufacturing Method | 3D Printed |
| Finish | Cerakote |
| Weight | 7.4 oz |
| Length | 8.5" |
| Outer Diameter | 1.375" |
Barrel Length Restrictions
Check with manufacturer for official barrel length restrictions.
| Caliber | Min. Barrel Length |
|---|
Reviews & Field Reports
Links above point to third-party sites. SilencerScout does not control their content and earns no affiliate commission from these review links.