Rimfire .22
Ambient Arms Stratos .22
22lr suppressor

Manufacturer
MakeAmbient ArmsModelStratos .22Design Caliber22lrCountry of ManufactureUSA
SCOUT REPORT
About this Suppressor
Sound Study Data
No Public Data Found
Check Price
Where to Buy
Full Specifications
Showing specs for: Stratos .22 Stratos .22
Features
| Caliber Range | 22lr |
| Backpressure | Hybrid |
| Hub Compatible | No |
| Included Mount | Direct Thread 1/2x28 |
| Mount Removable | No |
| User Serviceable | No |
| Full-Auto Rated | Yes |
Construction
| Material | TITANIUM |
| Manufacturing Method | 3D Printed |
| Finish | Cerakote |
| Weight | 4.5 oz (Includes Mount) |
| Length | 5.4" (Includes Mount) |
| Outer Diameter | 1.2" |
Barrel Length Restrictions
Check with manufacturer for official barrel length restrictions.
| Caliber | Min. Barrel Length |
|---|
Reviews & Field Reports
Links above point to third-party sites. SilencerScout does not control their content and earns no affiliate commission from these review links.