Rimfire .22
Stealth Additive Works Klik
22lr suppressor

Manufacturer
MakeStealth Additive WorksModelKlikDesign Caliber22lrCountry of ManufactureUSA -UT
SCOUT REPORT
About this Suppressor
Sound Study Data
No Public Data Found
Check Price
Where to Buy
Full Specifications
Showing specs for: Klik Klik
Features
| Caliber Range | 22lr |
| Backpressure | Hybrid |
| Hub Compatible | No |
| Included Mount | Direct Thread |
| Mount Removable | No |
| User Serviceable | No |
| Full-Auto Rated | No |
Construction
| Material | TITANIUM |
| Manufacturing Method | — |
| Finish | — |
| Weight | 1.5 oz (Includes Mount) |
| Length | 2.25" (Includes Mount) |
| Outer Diameter | 0" |
Barrel Length Restrictions
Check with manufacturer for official barrel length restrictions.
| Caliber | Min. Barrel Length |
|---|
Reviews & Field Reports
Links above point to third-party sites. SilencerScout does not control their content and earns no affiliate commission from these review links.