Rimfire .22
Stealth Additive Works Katan
Rimfire (.22) suppressor

Manufacturer
MakeStealth Additive WorksModelKatanDesign CaliberRimfire (.22)Country of ManufactureUSA -UT
SCOUT REPORT
About this Suppressor
Sound Study Data
No Public Data Found
Check Price
Where to Buy
Full Specifications
Showing specs for: Katan Katan
Features
| Caliber Range | Rimfire (.22) |
| Backpressure | — |
| Hub Compatible | No |
| Included Mount | Direct Thread |
| Mount Removable | No |
| User Serviceable | No |
| Full-Auto Rated | No |
Construction
| Material | Titanium (Grade 5) |
| Manufacturing Method | 3D Printed |
| Finish | Cerakote |
| Weight | 3.5 oz (Includes Mount) |
| Length | 4.9" (Includes Mount) |
| Outer Diameter | 1" |
Barrel Length Restrictions
Check with manufacturer for official barrel length restrictions.
| Caliber | Min. Barrel Length |
|---|
Reviews & Field Reports
Links above point to third-party sites. SilencerScout does not control their content and earns no affiliate commission from these review links.